Події фільму відбуваються за рік після смерті Вінсента Ванг Гога. Господар пансіону знаходить листа, який художник написав своєму братові. Син листоноші повинен буде доставити листа. Над анімаційним фільмом працювало понад сто художників із 20 країн. Це перша у світі вдала спроба зробити кіно, повністю намальоване олійними фарбами. Головними керівниками проекту стали полячка Дорота Кобел та британець Х’ю Велшман (2008 року він виграв оскар за короткометражку «Петя і вовк»). На створення унікальної кінокартини Ван Гог. З любов’ю, Вінсент» пішло близько шести років.
Сюжет
Фільм Ван Гог. З Любов’ю, Вінсент розповість про неофіційне розслідування причин смерті Ваг Гога у французькому місті Арлі. Займається цим син листоноші Арман Рулен, який був особисто знайомий з художником (реальний юнак з картини «Потрет Армана Рулена»). Молода людина спілкується з городянами, які знали Ван Гога, а також шукає того, кому він має принести останній лист покійного.
У фільмі торкнулося суперечливого ставлення до особистості художника. Так, багато часу займає сцена розмови листоноші Жозефа Рулена та його сина Армана Рулена. Арман вважає, що Ванг Гог був слабак, божевільний і налаштував своєю поведінкою населення міста проти себе. Жозеф вважає, що Ван Гог було доброю людиною, і що життя може зламати навіть сильну людину.
Які нагороди отримав фільм
2017 року фільм «Ван Гог. З любов’ю Вінсент» отримав головні призи на двох Міжнародних фестивалях – у французькому місті Ансі та в Шанхаї.
У 2018 році творці фільму виграли статуетку «Золотий Орел» у номінації «Кращий зарубіжний фільм у російському прокаті». У тому ж році кінокартина була номінована на премії «Британської кіноакадемії», «Оскар» та «Золотий глобус» (скрізь як найкращий анімаційний фільм).
Як створювалося анімаційна картина
На створення анімації знадобилося 65 000 картин кожного окремого кадру. Для цього було запрошено 125 художників. Їхнім завданням було малювати картини із застосуванням тієї ж техніки, якою дотримувався сам Вінсент Ван Гог.
Серед запрошених художників була росіянка Сашко Соколова. Вона розповідала, що доводилося працювати дуже швидко, бо на секунду екранного часу припадало 12 картин. На створення кожної картини-кадра витрачалося не більше двох годин. Одна сцена у фільмі містить приблизно 200-500 оригінальних полотен.
Для художників збудували величезні робітничі павільйони, в яких вони малювали близько двох років. На зйомку фільму пішло приблизно кілька тижнів. Якщо ви ще не бачили результату цієї колосальної праці, то хоча б раз подивитися варто, бо «Ван Гог. З любов’ю, Вінсент» – праця єдина у своєму роді.