Американський доктор психології Елізабет Кокс розповідає, як стрес впливає на пам’ять. Невеликий стрес сприяє кращій роботі пам’яті. Адже він викликає емоцію, яка в пам’яті пов’язується з інформацією, яку ви сприймаєте. Тож з часом ви можете легше пригадати певні факти, асоціюючи їх саме з відчуттями.
Наприклад, якщо при візиті до друзів вас налякає їх грізний пес, то ви легко запам’ятаєте його прізвисько. Проте асоціація з псом не допоможе вам закріпити в пам’яті колір меблів у гостинній друзів.
Та коли стрес дуже сильний або хронічний, то він, навпаки, блокує пам’ять. Дуже сильні емоції відволікають від інформації, яку ви намагаєтеся запам’ятати.
Як подолати стрес
- М оральна підготовка. Наприклад, напередодні публічного виступу або звіту варто створити для себе схожі обставини. Надягти той самий одяг, в якому ви будете звітувати. Уявити, що перед вами аудиторія і стоячи проговорити все підготовлене. Таким чином ваше тіло частково адаптується до незвичної ситуації.
- Фізична підготовка. Під час занять спортом прискорюється серцебиття і дихання. Це знижує нервозність і підсилює відчуття благополуччя. Так ви забезпечите необхідний запас міцності, що допоможе вам пережити стресові ситуації.