«Межа ризику» – це кінострічка, знята режисером Джей Сі Чендора в жанрі фінансового трилера. Прем’єра фільму відбулася у вересні 2011 року. Вона зібрала безліч позитивних відгуків від кінокритиків. У головних ролях знялися актори першої величини: Демі Мур, Кевін Спейсі, Пол Беттані, Закарі Куінто, Пенн Беджлі і інші.
Сюжетна лінія
Дії розгортаються в 2008 році в США. Планету вже охопила фінансова криза, проте Америка ще не до кінця усвідомлює масштаби наслідків. Хто ж, як не топ-менеджери з Уолл-Стріт, візьмуть американську економіку в свої руки? Саме вони і спробують знайти оптимальний рецепт вирішення всіх проблем, що налягли, пов’язаних з кризою.
Сюжетна лінія відбувається навколо співробітника одного відомого інвестиційного банку Lehman Brother’s. На основі унікальної програми, проводить ринковий аналіз, він дізнається про шокуючому факт, який незабаром сколихне фінансову галузь США. Відповідно до отриманої звіту, від обвалу економіки постраждає банк, в якому він працює багато років. Всю інформацію він записує на флешку, яку хотів би показати своєму керівництву.
Однак на наступний день він потрапляє під скорочення, буде змушений передати файли колишньому співробітнику. Лише після ретельного вивчення матеріалів кращими аналітиками банку підтверджується факт швидкого краху: акції впадуть, економіка завалиться, все стануть банкрутами. Терміновий рада директорів зобов’язана тут і зараз вирішити, що робити далі: скинути всі акції або залишити все як є. І одне, і інше загрожує величезними втратами. Що в підсумку виберуть герої? Як проведуть свої найважчі в житті добу службовці банку?
Цікаві факти про фільм
Фільм був знятий за рекордно скромну за голлівудськими рамкам суму, всього $3,4 млн. Проте це не завадило залучити до участі зірок світової величини.
Зйомки зайняли 17 днів. Для цього використовували всього одну будівлю.
Для Чендор кінострічка стала дебютом в режисерському кріслі. Його фільм охрестили проривом, навіть номінували на премію «Оскар» за кращий оригінальний сценарій.
Фільм «Межа ризику» вартий уваги глядача через те, що тут показують, як від фінансової кризи страждають не тільки товсті гаманці, а й звичайні американські громадяни. Кіномани оцінюють насичений сюжет і інформативність в сфері торгівлі. Часом глядача плутає складна термінологія, проте з огляду на гру акторів, все можна зрозуміти і без розшифровки.