Президент США Дональд Трамп, який, як відомо, хоче запустити економіку країни якомога швидше, повідомив днями, що кінотеатри країни зможуть почати поступово відкриватися в найближчі місяці.
Цей намір президента було вбудовано в більш розгорнуту програму нових правил, які досить детально пояснюють, як економіка США може почати функціонувати ще до закінчення пандемії коронавірусу. Само собою, це повідомлення зустріли на «ура» власники кінотеатральних мереж і незалежних кінотеатрів, які практично розорені через повну зупинку кінопрокату в Північній Америці (США і Канада становлять спільний ринок). Навіть така велика, одна з найбільших мереж театрів, як АМС, подумує про банкрутство або про продаж себе китайському концерну Wanda, який давно підбирається до «кіно-добра» Америки.
Але навіть якщо припустити, що каси кіноеатрів відкриються в доступному для огляду майбутньому, скажімо, як хоче Трамп, вже в липні, то можна з упевненістю сказати, що студії так вже скоро не кинуться випускати на екрани свої потенційні блокбастери. Прокат деяких з них вже був призначений на певні літні дати, а потім скасований без вказівки нових чисел, принаймні до серпня або з умовними датами пізніше в цьому році. Ряд інших, які були заплановані до випуску на серпень і пізніше, поки залишаються в оригінальному розкладі релізів, оприлюдненому ще до пандемії. Серед них фільм-комікс студії Warner Brothers «Диво-жінка: 1984» (Wonder Woman 1984) – прокат з 14 серпня, і навіть намічені до випуску на 14 липня диснеївська картина «Мулан» (Mulan) і трилер студії Warner «Довод» (Tenet).
Зі свого боку ряд мереж кінотеатрів, наприклад Cinemark, пророкують, що дуже можливо глядачі почнуть повертатися в кінотеатри навіть на початку липня. Але не ясно чи буде це масовий наплив людей, що скучили за колективними видовищами. Але ж якщо говорити про потенційні блокбастери, то ці жанрові картини комерційно виживають тільки при масовому глядачеву і, з огляду на величезні витрати на їх створення і просування, повинні заробити багато грошей у відносно короткий термін.
А ось приклад відомої в усьому світі американської винахідливості і пристосовності (American Ingenuity). Всякий, хто живе в США або бував тут з візитом не міг не помітити зарослі травою стоянки для машин, порвані екрани і прогнилі рами для екранів там, де колись були кінотеатри Drive-in, знайомі всім за класичними американськими фільмами. Це чисто американське явище, пов’язане з переважаючим в ті роки автомобільним способом життя, практично пішло в небуття до теперішнього часу. Але ось коронавірус, вибачте за чорний гумор, вдихнув життя в деякі подібні кінотеатри, де можна подивитися фільм, не виходячи з машини, та ще й замовити їжу і попкорн. Ряд власників, які зберегли ці майданчики в «замороженому» вигляді, готові спробувати відкрити ці театри знову, якщо на те буде дано добро губернаторами штатів. Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо вже розглядає можливість дозволити відкрити такі кінотеатри для публіки, враховуючи, що в машині сидять і дивляться кіно як правило люди, що і так живуть разом.
До слова, сучасна техніка демонстрації фільмів пішла так далеко з часів 60-х років, що публіка, розбалувана лазерними кінопроекціями і супер-чіткими телевізорами, зможе отримати звичне їй якість і в «заїжджому» кіноататрі.
Цікаво, що навіть в таких країнах, як Німеччина і Південна Корея продаж квитків в кінотеатри Drive-in (а там вони вже відкриті) зростає і дуже швидко. Хто б міг подумати!