Не лізь у пляшку. З пластика

Досить поширена думка, що голлівудські фільми впливають або навіть змінюють те, як люди поводяться. З цим можна погоджуватися або сперечатися, але досвід показує, що Голлівуд, як індустрія, як володар умів і сам може змінюватися під впливом того, як себе поводять люди.

Зовсім нещодавній приклад – це, як під впливом скандалу з сексуальними домаганнями прославленого кінопродюсера Харві Вайнстіна і низки інших видних діячів кіно і телебачення, почав змінюватися клімат у відносинах чоловіків і жінок. До речі про клімат. У прямому сенсі – клімату природного, який на думку багатьох, змінюється в гірший бік через безвідповідальну поведінку корпорацій і окремих людей.

І тут ви, можливо, будете здивовані тим, наскільки організованим і відкритим до співпраці став індивідуалістичний за самою своєю природою Голлівуд у боротьбі зі зміною клімату.

В першу чергу в тому, що стосується виробництва кінофільмів і телепрограм у себе вдома, в географічному Голлівуді, і по всьому світу, де студії Голлівуду знімають свої картини.

Можна, звичайно, критикувати студії за те, що вони мало знімають фільмів, присвячених глобальному потеплінню, але не підлягає сумніву, що Голлівуд робить досить багато, щоб зробити свою продукцію більш, як кажуть, екологічною. Схоже, настав момент, коли запеклі конкуренти на ринку об’єдналися, щоби створити і застосовувати передові методи, які допомагають боротися із забрудненням навколишнього середовища. Настанови для зйомок в Павіліон або на місцевості передбачають заміну пластикового посуду і витратних матеріалів виробами з паперу, використання баків для води замість води в пластикових пляшках, а також, якщо не на місцевості, підключення до електромережі студії на відміну від використання паливних генераторів. Де можна використовуються велосипеди або електрокари замість автомобілів.

Такого роду прогами повністю працюють без збоїв протягом як мінімум п’яти років, але студії розглядають ще більш амбітні ініціативи.

Sony стане першою студією, яка встановить панелі сонячної енергії, що генеруватимуть 1,6 мільйона мегават енергії, що складе 8% споживання електроенергії студією. І вже в перший рік установки ці панелі допоможуть запобігти викидам в атмосферу еквівалента 1 075 метричних тонн вуглекислого газу.

Студії почали використання взаємозамінних блоків Emagispace для будівництва декорацій, схожих на кубики Lego, які легко розбираються, а потім перетворюються в нові вигородки. Матеріали не містять пиломатеріали з вирубаних лісів.

Уже знімаються фільми, в яких використовувалися виключно світлодіодні юпітери для освітлення сцен. Фахівці вважають, що ці прилади на 90% більш енергоефективні, ніж лампи розжарювання, що використовуються традиційно.

З’явилися і фільми, повністю зняті з використанням електро-батарей замість паливних генераторів.

Окей! З цим все зрозуміло. А як же з творчою драматізізацією екологічної катастрофи, що насувається? Такі фільми, в принципі, є, але вони в основному створюються щоби полоскотати нерви і нажити касу – наприклад «День після завтра» і «Геосторм». Або серіал «Роки і роки», що нещодавно вийшов в ефір і змалював зміну клімату і подальшу масову міграцію з великим ефектом. І все ж студії заохочують включення цінностей екології в сюжети картин. Наприклад такі, коли персонажі, використовують багаторазові пляшки.

Студія кіно і ТБ NBC Universal у 13 містах пожертвувала в минулому році більше 43 тис. фунтів невикористаної на зйомках їжі. Студія також рекомендувала скоротити вживання червоного м’яса в меню обслуговування зйомок, адже у яловичини і баранини набагато більше «вуглецевого сліду», ніж у курки і риби.

Тож за всіма ознаками Голлівуд на шляху до «озеленення». Звичайно, старі звички самих студій і глядачів їх фільмів і серіалів не зміниш одразу.

Але Голлівуд екологічний, як і Москва у відомій приказці, не відразу будується. Але перші цеглини в цей «будинок» уже закладені.

ЧИТАТИ ЩЕ

Чорна п’ятниця 2024 в Україні: 10 порад для вигідного шопінгу

Чорна п'ятниця – це чудовий шанс придбати бажані товари за зниженими цінами. Однак знижки та спокусливі пропозиції можуть затуманити розум, змушуючи витрачати більше, ніж планувалося....

Михайло Мудрик: найкращі моменти та голи футбольної зірки

Михайло Мудрик – український футболіст, який виступає на позиції лівого півзахисника за лондонський клуб «Челсі» та національну збірну України. Він став бронзовим призером молодіжного чемпіонату...

Артем Довбик: найкращі голи та досягнення у футболі

Артем Олександрович Довбик — український футболіст, який виступає на позиції нападника за іспанський клуб «Жирона» та національну збірну України. На Євро-2020 він став героєм, забивши...

Олександр Усик: найкращі нокаути та визначні перемоги

Олександр Усик — легенда українського боксу, володар титулів абсолютного чемпіона світу як у першій важкій, так і суперважкій вазі. Його досягнення надихають мільйони, а бійцівський...