Так, прикро! Усієї багатої уяви майстра кінематографічної уяви режисера Тіма Бьортона не вистачило на те, щоби «ре-уяву» (re-imagining) класичного мультика «Дамбо» (Dumbo) студії «Дісней» злетіла високо за касовими зборами.
Літаюче капловухе слоненя-сирота Дамбо зумів піднятися в Північній Америці (США і Канада спільно) лише на висоту 45 мільйонів доларів, злетівши в свій перший вікенд з 4259 стартових майданчиків-кінозалів. Експерти пророкували картині і без того скромні 50 мільйонів зборів на відкриття, але і це, як бачите, не сталося.
В останні роки студія «Дісней», яка на сьогоднішній день підім’яла під себе всі інші головні студії і тепер заковтнула історичне «20-е Століття Фокс», захопилася екранізаціями своєї рясної класичної мультиплікаційної спадщини. Той же Тім Бьортон у 2010 році «переосмислив» анімаційну «Алісу в країні чудес» з прекрасними касовими результатами. Тоді ця картина відкрилася з 116,1 мільйона доларів зборів у Північній Америці і закінчила свою переможну ходу по всьому світу з феноменальним мільярдом із невеликим доларів (1,02 млрд.) зборів. Слід зауважити, що ці суми з урахуванням інфляції тепер коштували б більше.
Оскільки постановочний бюджет нового «Дамбо» склав чималі 170 мільйонів доларів, фільму доведеться виростити, як тут кажуть, «довгі ноги», тобто утриматися на екранах якомога довше, щоби вийти в прибуток, враховуючи, що, витрати на просування картини в 170 мільйонів не входять, але ж вони можуть наближатися до цієї цифри. Трохи обнадіюють дані прокату за кордоном – 71 мільйон у перший вікенд, включаючи 10,7 мільйона в Китаї.
Можна висловити припущення, що у мультика «Дамбо», знятого 80 років тому, не виявилося достатньої бази фанатів серед дитячої аудиторії, розбалували найширшим вибором того, що їм пропонують подивитися. У тому числі і менш сентиментальні, часто просто злісні мультики.
Відволікусь на невеличкий екскурс у своє минуле. У свої радянські часи я мав доступ до переглядів великої кількості американських мультфільмів. І завжди дивувався тому, чому у вільній країні виробляється така жорстока мультиплікація. При тому, що в жорстокому Радянському Союзі мультики були в основному добрими, на кшталт «Їжачка в тумані». Тепер, поживши довго в Америці, я розумію краще, чому то чи Том бив Джеррі, то чи Джеррі бив Тома. Вже не пригадую хто кого.
На другому місці черговий касовий феномен від режисера фільму «Геть» (Get Out) Джордана Пила – «Ми» (Us). «Вони» в свій другий вікенд принесли 33,6 мільйона доларів у Північній Америці з 3743 екранів. Це страшилка з расовими овертонами (всі герої чорношкірі американці) знизила свої збори в порівнянні з першим уїк-ендом всього на 53%, що для цього жанру дуже навіть непогано. Американські збори досягли вже 128,2 мільйона доларів, а світові 174,5 (за цей вікенд 46,3 мільйона за кордоном). Що при бюджеті в 17 мільйонів просто чудово.
На відміну від слоника Дамбо, красива «Капітан Марвел» все ще літає високо. Героїня Брі Ларсон принесла ще 21 мільйон доларів, посівши третє місце в Америці. А по всьому світу вже на цьому тижні фільм збере свій заповітний мільярд доларів.