«Ральф проти інтернету» (Ralph Breaks the Internet) зламав, як це звучить в оригіналі, не тільки інтернет, але й касу святкових Днів подяки, які в плані бокс–офісу означають п’ять днів зборів – з 21 по 25 листопада.
Багато хто в Америці продовжує собі дні відпочинку на це свято, яке цього року припало на четвер минулого тижня. І це відбивається на касових зборах. Особливо, якщо фільм підходить для сімейного перегляду, як мультик «Ральф» В цілому за п’ять днів картина зібрала цілком престижні для анімаційного фільму 84,5 мільйона доларів. З них саме за вікенд 23-25 листопада – 55,7 мільйона.
Друге місце з п’ятиденним результатом у 55,8 мільйона доларів посів сиквел «Крід 2» (Сreed II). А за 23-25 листопада було зібрано 35,3 мільйона доларів, що робить честь не тільки жанру боксерського фільму, скільки нестаріючому Сильвестру Сталлоне, який вдруге грає тренера – такого собі Роккі на пенсії. Як це часто зі мною буває, не втримаюся, щоб не вставити шпильку російським прокатникам, що не намагаються хоч трохи подумати над російським перекладом назви картини: найпростіше її було назвати «Кредо 2», а якось розумніше. Скажімо, «Символ віри». І те, і інше відповідає змісту картини.
Замикає трійку за результатами п’яти днів ще один сиквел «Фантастичні звірі: Злочини Гріндевальда» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) з 43,5 мільйонами доларів. Однак, ще біль ше позеленів від заздрості мультяшний «Грінч» (Grinch), що обійшов «тварей» в офіційний триденний уїк-енд 23-25 листопада з 30,2 мільйона проти 29,7 мільйона доларів у «Звірів».
Особливої розмови заслуговують не переможці каси, а дві картини, випущені в обмежений прокат до кінця року для того, щоб бути кваліфікованими на престижні нагороди, такі, зокрема, як «Золотий Глобус».
Королевою тут безумовно була королева Англії Анна (Олівія Колман) з фільму «Фаворитка» (Favourite). Британську актрису Колман вважають однією з фавориток нагородної гонки за кращу жіночу роль. Не в останню чергу завдяки їй, картина, що вийшла вже на чотирьох екранах в Лос-Анджелесі і Нью-Йорку, показала найкращий середній результат зборів на зал за два останні роки – 105,5 тисяч доларів. До цього кращі показники в обмеженому прокаті були у оскароносного мьюзикла «Ла-Ла Ленд» – 176,2 тисячі доларів на екран.
На жаль, я не можу дати вам ніяких цифр по обмеженому прокату іспаномовного фільму «Рома» (Roma). Адже компанія Netflix, що випустила його в прокат в трьох кінотеатрах в Лос-Анджелесі і Нью-Йорку ніколи не ділиться рейтингами і фінансовими результатами прокату її фільмів. Але, кажуть, на всіх сеансах було повно людей, а на деякі покази всі квитки були продані. Картину вважають однією з фавориток не тільки в категорії фільмів на іноземній мові, але і в багатьох інших нагородних категоріях.
На закінчення, справедливість вимагає похвалити росіян. Картину вони, в будь якому разі до її виходу в прокат, називають саме «Рома», а не «Рим» (як у Фелліні). Рома в фільмі режисера Альфонсо Куарона – це не Рим Фелліні, а район у столиці Мексики, де ріс режисер.