Що це за такий новий феномен?! Або як нині кажуть українською – тренд? Не встигла піти в голлівудське касове небуття музична драма «Зірка народилася» (A Star Is Born) про вигадану поп-зірку, яку грає на сцені екзотична, а в кіно до болю реальна і без гриму справжня поп-зірка Леді Гага, як біографічний фільм про знаменитого рок музиканта з британської рок-групи Queen Фредді Меркьюрі «Богемська рапсодія» (Bohemian Rhapsody) став лідером прокату в Північній Америці (США і Канада спільно) і в усьому іншому світі.
У свій перший «домашній» вікенд «Богемська рапсодія» (так називається одна з найпопулярніших пісень Фредді Меркьюрі) наспівала 50 мільйонів касових сборів, ставши другою в історії біографічної картиною про музикантів по бокс-офісу першого уїк-енду. Рекордсменом залишився «Голос вулиць» (Straight Outta Compton) з його 60,2 мільйонами в перший вікенд в 2015 році. Причому, з урахуванням інфляції, що трапляється рідко.
Глядачі розділилися приблизно навпіл на чоловіків і жінок. 43 відсотки глядачів були у віці 18-24 років, але 52 відсотки старше 35 років.
І глядачі, і критики сходяться на тому, що успіх картини багато в чому, якщо не в усьому зобов’язаний чудовому виконавцю ролі Фредді Меркьюрі американському актору єгипетського походження Рамі Малеку. Він відомий по популярному телесеріалу «Містер Робот». Йому не без причин пророкують номінацію на «Оскар» за роль Фредді.
Дальше більше! В іншому світі картина зібрала на виході в світ понад 72,5 мільйона доларів, довівши загальний збір першого уїк-енду до 122,5 мільйона доларів. А з деякими біль ш ранніми зборами тотальний результат тепер – 141,7 мільйона доларів, що при постановочному бюджеті в 52 мільйони доларів обіцяє прекрасний касовий результат останнього самостійного фільму студії «20 Століття Фокс».
Останньому самостійного тому, що історична студія «Фокс» переходить у володіння «Діснея», хоча свою класичну назву скоріш за все збереже, хоча б на певний час. Все-таки бренд! Таке ж гарне російське слово як «тренд».
За іронією долі незламний досі «Дісней» зазнав нищівний провал зі своїм новим фільмом «Лускунчик і чотири королівства» (The Nutcracker and the Four Realms). У виробництві він обійшовся у 125 мільйонів доларів (а про величезні витрати на промоушен і говорити не хочеться!). Фільм зібрав у свій перший вікенд всього 20 мільйонів у Північній Америці. Трохи краще були збори в 47 зарубіжних країнах – 38,5 мільйонів.
Третє місце за результатами вікенду з 14 мільйонами зборів зайняла картина з афро-американським сюжетом «Нема дурних» (Nobody’s Fool).
На закінчення маленький сюжет з російського прокату. Точніше – не прокату. Перед самим виходом на екран вже дубльованого, з надрукованими руськими постерами американського екшену «Хантер Кілер (Hunter Killer) було оголошено, що у картини немає прокатного посвідчення. Упс! Ніби як бюрократична зачіпка, але не виключено, що комусь у Мінкульті РФ, що видає ці самі посвідчення, хтось зверху дав зрозуміти, що нема чого росіянам дивитися, як доблесні американські бойові плавці рятують російського президента, який став жертвою військового перевороту. Дарма стараються – «Смерть Сталіна» заборонили, а всі хто хотів, подивилися в інтернеті. Такі часи!