Як і слід було очікувати, «Шалено багаті азіати» (Crazy Rich Asians) нікому не збираються віддавати накопичені раніше багатства, зібрані в перші два вікенди.
У свій третій вікенд демонстрації фільм зібрав на екранах Північної Америки 28,3 млн доларів. Звичайно, і це важливо відзначити, це був так званий «довгий вікенд», додався зайвий день – понеділок – у зв’язку з тим, що американці відпочивають у свій День Праці, що припав цього року на 3 вересня.
У будь-якому випадку, результат вражаючий. Більш того, це третій найкращий результат довгого вікенду за всю історію американського кінопоказу, а також кращий результат довгого вікенду Дня Праці за останні 10 років. Без урахування інфляції, звичайно.
Ще до цих рекордів стало відомо, що в роботі вже знаходиться сиквел «Шалено багатих азіатів». І це при тому, що в самій Азії картина практично ще не демонструвалася. Не кажучи про Китай, який давно став найважливішим етапом у касових зборах.
Візьміть, наприклад, дуже успішний бойовик Тома Круза «Місія нездійсненна: Фоллаут», який у свій шостий вікенд у Північній Америці заробив 9,1 млн доларів і посів третє місце за результатами довгого вікенду, довівши свій «домашній» збір до 206,4 млн доларів.
Зате у свій перший, «нормальний», триденний уїк-енд у Китаї картина заробила вражаючі 77,3 мільйона доларів і тепер її світовий збір знаходиться в районі 650 млн доларів. Якщо в Китаї справи у фільма і далі підуть в тому ж дусі, то до кінця прокатного життя картини вона перейде рубіж 700 млн доларів, що буде рекордним для фільму цієї успішної франшизи. Із застереженням – без урахування інфляції.
Студія Warner Brothers, котра випустила «Шалено багатих азіатів», може похвалитися ще одним досягненням – її дітище, доісторична акула «Mег: Монстр глибини» і не подумала далеко відпливати. Фільм посів друге місце за результатами довгого вікенду з 13,4 млн доларів зборів у свій четвертий вікенд у Північній Америці. На цих берегах загальний збір цього підводно-надводного фільму жахів склав після довгого вікенду 123,4 млн доларів.
На екранах решти світу акула заковтнула ще досить смачні 17,7 млн доларів. Тепер її світові збори досягли 465,7 млн доларів. І схоже, що так швидко цю акулу загарпунити не вдасться.
Окремої розмови заслуговує фільм «Операція «Фінал» (Operation Finale), що опинився на четвертому місці за результатами довго вікенду. У свій перший вікенд він зібрав цілком гідні 7,8 млн доларів. Чому результат можна вважати непоганим? Справа в тому, що історія упіймання ізраїльськими розвідниками нацистського злочинця Адольфа Ейхмана в Аргентині і перекидання його в Ізраїль для суду, вже не раз розповідалася з екрану. Цього разу деяку новизну темі надають непогано розроблені сюжетні лінії, пов’язані зі стосунками захопленого Ейхмана і його викрадачами на конспіративній квартирі в Аргентині, де їм довелося провести незаплановані 10 днів через затримку літака, який повинен був летіти до Ізраїлю з Ейхманом на борту. Ейхмана грає лауреат «Оскара» сер Бен Кінгслі. Найцікавіше у фільмі – його стосунки з ізраїльським розвідником, якого грає відомий актор Оскар Айзек.