Анненбергська школа комунікацій та журналістики при Університеті Південної Каліфорнії провела аналіз 1100 найбільш касових голлівудських фільмів 2007-2017 років. Результати дослідження свідчать про те, що жінки, представники ЛГБТ-спільноти та люди з інвалідністю продовжують рідко потрапляти на широкі екрани.
Вчені зробили висновок, що за останні 10 років чоловіки з’являлися в кіно удвічі частіше, ніж жінки. Всього в 1100 фільмах нарахували 48 757 персонажів. Тільки 30,6% з них становили жінки, які мали репліки, 29,3% – представники расових і етнічних груп, яким приділяється недостатньо уваги, 2,5% – люди з інвалідністю та 1% – представники ЛГБТ-спільноти.
З усіх касових хітів минулого року в 43 фільмах не було чорношкірих жіночих персонажів, у 65-и відсутні азіати, а в 64-х не було жодного латиноамериканця. Також у 78-и з них не було жодного жіночого персонажа з інвалідністю. У 94-х були відсутні представниці ЛГБТ-спільноти. Приблизно в 400 найбільш касових фільмах 2014-2017 років з’явився тільки один трансгендер.
Відсутність усіх цих персонажів на екрані почасти пояснюється тим, що нерівність панує і на знімальних майданчиках. Так, з 1 223 режисерів найкасовіших фільмів жінки становлять лише 4,3%, чорношкірі – 5,2%, і азіати – 3,1%.
В минулому році тільки в 33-х зі ста найбільш касових фільмів головною героїнею була саме жінка. І тільки чотири з них були представницями расових і етнічних груп, яким приділяється недостатньо уваги. При цьому в жіночих ролях часто робився акцент на сексуальності. Вони вдвічі частіше, ніж чоловіки з’являлися в спокусливому одязі або частково оголеними.
Автори дослідження стверджують, що жінки, представники ЛГБТ-спільноти та люди з інвалідністю не стали частіше з’являтися в кіно навіть після того, як у суспільстві стали активніше обговорювати питання статевої, етнічної та расової рівності.
Читайте також: