Коли дивишся який-небудь черговий закордонний кінохіт, здається, що він створювався десь далеко. В іншій, паралельній реальності, де люди не просто говорять іншою мовою, а й живуть у далекій історичній епосі, а то й зовсім у вигаданому світі.
Але будьте обережні з цим переконанням. Адже можете опинитися на місці того хлопця з заднього ряду в кінотеатрі, який нещодавно обплював мені всю спину, вдавившись попкорном, коли побачив у голлівудському фільмі свою рідну київську вулицю.
Зарубіжні кіношники нерідко приїжджають в Україну. Тут, серед іншого, дешево знімати. Десятку найбільш яскравих іноземних кінохітів ми й відібрали в цій статті. Між іншим, не їжте нічого під час перегляду…
Перший удар
Сімферополь, Ялту, Ластівчине Гніздо й околиці Фороської фортеці можна зустріти в цій частині «Поліцейської академії». Головну роль у картині зіграв Джекі Чан, а зйомки проходили також у Росії та Австралії. Стрічка наповнена прикрими кіноляпами, які змусять нашого глядача посміхнутися написам у дусі «Лижі напрокот» і «Сніжні Карати».
Будинок літаючих кинджалів
Незважаючи на всю свою кінематографічність, українські Карпати вкрай рідко потрапляють на широкі екрани. Саме тут китайський маестро Чжан Імоу вирішив знімати левову частку цього історичного шедевра. Непередбачувана карпатська погода ледь не зірвала зйомки картини. Під час роботи над сценою однією з ключових битв, несподівано пішов сніг. Однак за сценарієм дія мала розгортатися на зеленій галявині. Але в результаті режисер залишився задоволений, адже кров на білому снігу виглядала ефектніше.
Варвар
Цей голлівудський фільм знімали частково у Криму. Фентезійна атмосфера стрічки дуже добре поєднувалася з горами і печерами в районі Ялти і Чуфут-кале. Виконавець головної ролі в картині Майкл О’Херн поїхав з Криму з найкращими спогадами. Що ж, можливо на це вплинуло спілкування з українськими дівчатами з модельних агентств, які активно залучалися для стрічки.
Перевізник 3
Інформація про зйомки цієї фільми в Одесі зберігалася у найсуворішому секреті. Однак утримати цю інформацію в таємниці, звичайно ж, не вдалося. Тож перед знімальним майданчиком зібрався цілий натовп бажаючих знятися у масовці. У фільмі можна розглянути вулички старого міста, морвокзал, а також заміські траси. Але найбільш яскрава одеська сцена знімалася на Молдавському ринку. Цей екшн в стрічці займає всього кілька секунд, а знімали його цілий день.
Схід-Захід
Ледь-ледь відійшовши від радянських стандартів життя, Україна кінця 90-х дещо шокувала французьку знімальну групу, яка провела три тижні в Києві на зйомках картини. Враження від роботи в столиці несуттєво згладила співпраця з висококласними українськими та російськими акторами, які активно залучалися в стрічку. Одним із найяскравіших вражень режисера фільму Режиса Варнье став, за його словами, «радянський чиновник у плавках і протигазі, що пірнав у каламутну воду басейну», щоб очистити в ньому воду хлоркою.
Евіленко
Зірка «Заведеного апельсина» Малькольм Макдауелл зіграв у цій картині маніяка, прообразом якого став Андрій Чикатило. Автори фільму не прагнули точно відобразити на екрані життя серійного вбивці. У стрічці можна зустріти види Києва. Спочатку картину планували знімати у Росії. Та через певні причини роботу над нею перенесли в Україну. По закінченню зйомок режисер Девід Гріеко зізнався в любові нашій країні.
Світло навколо
У 1999 році письменник Фоер відвідав батьківщину свого діда, в результаті написавши знаменитий роман. Через кілька років за цією книгою зняли однойменний фільм. Виявилося, що у його режисера Льва Шрайбера також українське коріння. У підсумку картина показала всьому світу екзотику і колорит України. Картина була відзначена на Венеціанському кінофесті. У ній зустрічаються види Львова та Одеси. Хоча знімалася вона переважно у Чехії.
Справа Фаруелла
Цю картину спочатку планували знімати у Москві. А на головні ролі думали запросити російських зірок. Та ознайомившись зі сценарієм, влада наших північних сусідів, почала створювати перешкоди для роботи над цією стрічкою. У підсумку Білокам’яну в ній «зіграли» Київ та Харків. А ролі розподілили між європейськими та українськими акторами. У Росії стрічку не показували публічно протягом кількох років після її виходу на екрани по всьому світу.
Перемир’я
У Львові та Києві знімав свій останній повнометражний фільм італійський класик Франческо Розі. Примітно, що під час зйомок стрічки помер від інфаркту її оператор Паскуаліно де Сантіс. За словами Джона Тортурро, який виконав у картині головну роль, українська сторона дуже добре організувала зйомки. За деякими даними, автори фільму не компенсували збиток, який був нанесений Львову під час зйомок. Склав він кругленьку суму в $ 100 тис.
Легенда про піаніста
Живий класик Джузеппе Торнаторе зняв у Південній Пальмірі один із кращих своїх фільмів з Тімом Ротом. Роль корабля «Вірджинія», на якому розгортається дія картини, зіграло списане судно «Лісозаводськ». А один із одеських музеїв надав для зйомок безліч суднових раритетів. Фільм отримав «Золотий глобус», а також номінувався на багато інших престижних нагород.