Кожен фільм, у якому з’являється Римма Зюбіна, завдяки їй наповнюється вітальністю, енергійністю та щораз різним несподіваним колоритом. Навіть якщо вона грає лише епізод, то, будьте впевнені, саме він подарує глядачу одні з найяскравіших емоцій від усієї картини. Звісно, талант актриси повністю розкрився на театральній сцені, а українське кіно через свою нестабільність запропонувало актрисі в рази менше ролей, ніж вона могла би виконати. Ми відібрали в фільмографії Римми Зюбіної саме ті стрічки, які показують її багатогранність.
Переважна більшість цих стрічок підіймають гострі проблеми нашого суспільства: війна, масова еміграція заробітчан, ейджизм, контрабанда тощо. Актриса ніколи не лишається осторонь від проблем нашого суспільства і приймає на себе кожен виклик, перед яким опиняється Україна. Адже патріотизм – завжди є однією з найбільших сил, що рухають Риммою Зюбіною.
Маріуполь. Невтрачена надія (2022)
Один із найбільш щирих документальних фільмів про людей, які протрималися в Маріуполі протягом першого місяця повномасштабного вторгнення. В основу картини покладено щоденники, написані маріупольської журналісткою Надією Сухоруковою. «Для мене важливо, щоб кожен злочин рашистів був зафіксований, і вони за все відповіли» – писала вона в цьому щоденнику. У фільмі немає страшних кадрів війни, страждань і руйнувань. Натомість є пряма мова тих, хто через усе це пройшов. Сама Римма Зюбіна не з’являється в цій картині, проте вона озвучила одну з героїнь стрічки. Протягом своєї великої кар’єри акторка нерідко дарувала свій голос екранним персонажам. І серед безлічі саме таких стрічок ми обрали саме цю трагічну документальну картину через її актуальність і правдивість.
Люся інтерн (2021)
Легкий і надихаючий серіал розповідає про невгамовну (як і сама Зюбіна) героїню Людмилу Жук. Після 30 років подружнього життя її лишає чоловік, що йде до молодої коханки. Однак сімейна драма не ламає Людмилу, а підштовхує її повернутися до залишеної багато років тому інтернатури, щоби втілити нарешті давню мрію і стати лікарем. Так вона опиняється серед молодих починаючих спеціалістів, де Людмилі доводиться щодня підтверджувати, що вік – не перешкода.
Гвардія (2015)
Один із перших фільмів, що показав, як події Євромайдану перейшли у війну на Донбасі. Сюжет обертається між патріотом-мітингувальником і офіцером внутрішніх військ, які під час революції Гідності були по різні боки барикад. Проте з початком війни вони разом опинилися в Нацгвардії. Разом колишнім опонентам доведеться пройти військову підготовку та пліч опліч обороняти країну. Зюбіна в цій картині виконала одну з найемоційніших ролей – вона зіграла мати добровольця. Протягом останнього десятиліття в цьому образі Римми себе впізнають десятки тисяч тих, хто чекає своїх дітей з фронту.
Смак свободи (2023)
Надихаюча і світла стрічка про молоду талановиту кухарку Варю, яка мріє готувати вишукані страви в елітному ресторані. Однак їй дуже важко дається пошук роботи і один за одним їй відмовляє ціла низка ресторанів. Одного дня вона випадково знаходить книгу рецептів легенди української кухні Ольги Франко. Ця знахідка назавжди змінює її життя.
Трубач (2014)
Музична комедія розповідає про юного трубача Миколу Шевченка. Він заявляє про себе не тільки, як здібний виконавець, але й як автор власних музичних композицій. На нього звертає увагу відомий музикант Юджин Гайсин, який приїхав у місто на гастролі. Паралельно напружується суперництво між двома дитячими музичними колективами. У дітей тут усе, як у дорослих – інтриги, кохання, суперництво, заздрість.
Злегка прочинені двері (2022)
Надзвичайно актуальна соціальна драма, що розповідає про чесного хлопця, який щодня дбає про своїх близьких. Натомість сама рідня протагоніста грузне у ліні і зневірі. Одного дня головний герой вирішує відправитися на фронт, сподіваючись, що цей його вчинок змусить оточуючих передивитися свій спосіб життя. Озвучивши свої плани, хлопець наражається на пристрастний спротив.
Межа (2017)
Сюжет цієї кримінальної драми розгортається у 2007 році, коли Словаччина от-от мала вступити до шенгенської зони. Через це тривають роботи з посилення україно-словацького кордону. Головний герой Адам Крайняк керує злочинним угрупуванням, яке займається контрабандою. Одна з партій контрабанди під час перевезення через кордон, втрачається. І це призводить до низки небезпечних подій. Вони змушують протагоніста переосмислити, які межі він готовий переступити, щоби все виправити.
Я працюю на цвинтарі (2021)
Чорна комедія показує невеселе життя Сашка, який зайнятий тим, що встановлює надгробки на цвинтарі. Головний герой сповнений іронії та цинізму навіть коли приймає замовлення на надгробки від близьких і родичів, які страждають від скорботи. Раптом у життя Сашка повертається його дочка-підліток. Паралельно місцевий криміналітет намагається забрати у Сашка долю в бізнесі. В ході того, як він намагається розплутати всі ці життєві складнощі, стає зрозуміло, що свій початок вони беруть у далекому минулому.
Гніздо горлиці (2016)
Найпотужніша кінороль Римми Зюбіної, в якій вона тонко передала найпотаємніші переживання сотень тисяч українських емігранток. Картина попала в соціальний нерв, показавши, що за красивим і спокусливим фасадом роботи у Європі криються складні і підступні випробування.
Сюжет картини починається з того, що емігрантка Дарина лишає в українському селі безробітного чоловіка і підростаючу доньку й прямує на заробітки в Італію. Там вона доглядає за порядком у домі заможної пані. На неї кладе око син цієї жінки. Згодом вона повертається додому і бачить, як різко за час ї відсутності змінилося життя її чоловіка і доньки. Змінилася і сама Дарина. Адже після Італії вона повернулася вагітною.
Доця (2020)
Так, до цього йшлося лише про фільми, однак цей, завершальний пункт добірки – це аудіокнига. Подарувавши свій голос цьому роману, Зюбіна змогла зробити ще виразнішою і без того красиву прозу письменниці Тамари Горіха Зерня.
Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на “лю…”, але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою голово.
Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло, і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору.