Оскар 2019: список номінантів на головну премію в галузі кіно

22 січня Американська кіноакадемія представила список номінантів на головну премію в галузі кіно «Оскар».

Претендентів на заповітну статуетку в прямому ефірі оголосили американська актриса Трейсі Елліс Росс (серіал «Подруги» (2000-2008) і актор Кумейл Нанджіані (серіал «Силіконова долина» (2014 року).

Лідерами за кількістю номінацій стали «Фаворитка» Йоргоса Лантімоса і «Рим» Альфонсо Куарона – по 10 у кожного фільму, включаючи «Кращий фільм», «Найкращий режисер» і Номінації для виконавиць жіночих ролей.

На головну номінацію кінопремії «Оскар» в категорії «Кращий фільм» претендують фільми «Чорна пантера», «Чорний клановец», «Богемська рапсодія», «Фаворитка», «Рома», «Зелена книга», «Народження зірки» і «Влада».

Цього року Леді Гага вперше номінована на «Оскар» як актриса. У 2016 році пісня співачки претендувала на премію в категорії «Кращий саундтрек».

Крім номінації в категорії «Кращий фільм», «Чорна пантера» зможе поборотися за статуетки в наступних шести категоріях: «Краща музика до фільму»,

«Краще зведення звуку», «Кращий дизайн костюмів», «Кращий звуковий монтаж», «Краща пісня», «Краща робота художника-постановника».

Фінальне голосування за претендентів на найпрестижнішу нагороду в кіно завершиться 19 лютого, а 24 лютого пройде 91-я церемонія нагородження лауреатів. Кінопремія почнеться о 3:00 за київським часом.

Список номінантів

Кращий фільм

“Зелена книга”

“Рома”

“Зірка народилася”

“Фаворитка”

“Чорний клановец”

“Богемська рапсодія”

“Чорна Пантера”

“Влада”

Кращий актор

Рамі Малек – “Богемська рапсодія”

Крістіан Бейл – “Влада”

Вігго Мортенсен – “Зелена книга”

Бредлі Купер – “Зірка народилася”

Ітан Хоук – “Щоденник пастиря”

Віллем Дефо – “На порозі вічності”

Краща актриса

Гленн Клоуз – “Дружина”

Леді Гага – “Зірка народилася”

Олівія Колман – “Фаворитка”

Мелісса МакКарті – “Чи зможете ви мене пробачити?”

Ялицево Апарісіо – “Рома”

Кращий режисер

Альфонсо Куарон – “Рома”

Адам МакКей – “Влада”

Спайк Лі – “Чорний клановец”

Павло Павліковський – “Холодна війна”

Йоргос Лантімос – “Фаворитка”

Краща актриса другого плану

Емма Стоун – “Фаворитка”

Рейчел Вайс – “Фаворитка”

Емі Адамс – “Влада”

Реджина Кінг – “Якщо Біл-стріт могла б заговорити”

Марина Де Тавіра – “Рома”

Кращий актор другого плану

Махершала Алі – “Зелена книга”

Річард Е. Грант – “Чи зможете ви мене пробачити?”

Сем Елліотт – “Зірка народилася”

Адам Драйвер – “Чорний клановец”

Сем Рокуелл – “Влада”

Кращий композитор

“Якщо Біл-стріт могла б заговорити”

“Мері Поппінс повертається”

“Острів собак”

“Чорна пантера”

“Чорний клановец”

Кращий фільм на іноземній мові

“Рома” (Мексика), режисер Альфонсо Куарон

“Холодна війна” (Польща), режисер Павло Павліковський

“Магазинні злодюжки” (Японія), режисер Хірокадзу Корееда.

“Капернаум” (Ліван), режисер Надін Лабакі

“Робота без авторства” (Німеччина), режисер Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк

Кращий дизайн костюмів

“Балада бастера Скрагсса”

“Чорна Пантера”

“Фаворитка”

“Мері Поппінс повертається”

“Дві королеви”

Краще зведення звуку (sound mixing)

“Рома”

“Богемська рапсодія”

“Людина на Місяці”

“Зірка народилася”

“Чорна Пантера”

Кращий монтаж звуку (sound editing)

“Людина на Місяці”

“Тихе місце”

“Богемська рапсодія”

“Чорна Пантера”

“Рома”

Кращий короткометражний анімаційний фільм

“Бао”

“Вихідні”

“Один маленький крок”

“Пізній полудень”

“Поведінка тварин”

Кращий короткометражний документальний фільм

“Точка. Кінець пропозиції”

“Кінець гри”

“Ніч в саду”

Life Boat

Black Sheep

Кращий монтаж

“Зелена книга”

“Богемська рапсодія”

“Чорний клановец”

“Фаворитка”

“Влада”

Кращий документальний фільм

“RBG”

Minding the Gap

“Вільний підйом поодинці”

Of Fathers and Sons

“Округ Хейл вранці і ввечері”

Кращий художник-постановник

“Фаворитка”

“Людина на Місяці”

“Рома”

“Чорна Пантера”

“Мері Поппінс повертається”

Кращий оператор

“Рома”

“Фаворитка”

“Зірка народилася”

“Робота без авторства”

“Холодна війна”

Кращі візуальні ефекти

“Людина на Місяці”

“Месники: Війна нескінченності”

“Хан Соло: Зоряні війни. Історії”

“Першому гравцеві приготуватися”

“Крістофер Робін”

Кращий грим і зачіски

“Влада”

“Богемська рапсодія”

“На кордоні світів”

Кращий анімаційний фільм

“Суперсімейка 2”

“Людина-павук: Через всесвіти”

“Ральф проти інтернету”

“Острів собак”

“Мірай з майбутнього”

Найкраща пісня

“Shallow” – “Зірка народилася”

“All the Stars” – “Чорна Пантера”

“Girl In The Movies” – “Пампушка”

“I’ll Fight” – “RBG”

“The Place Where Lost Things Go” – “Мері Поппінс повертається”

Кращий адаптований сценарій

“Бастер Скраггс”

“Якщо Біл-стріт могла б заговорити”

“Зірка народилася”

“Чи зможете ви мене пробачити?”

“Чорний клановец”

Кращий оригінальний сценарій

“Зелена книга”

“Фаворитка”

“Рома”

“Влада”

“Щоденник пастиря”