Оголошено номінантів на премію Української кіноакадемії «Золота Дзиґа»

Оприлюднено повний список номінантів на премію української кіноакадемії «Золота Дзиґа». Вручення статуеток відбудеться 20 квітня. Нагороди будуть присуджуватися у 18 номінаціях.

Вручення премії відбудеться вдруге. Цього року з’явилися нові номінації: «Кращий художник по гриму», «Кращий художник по костюмах», «Кращий звукорежисер», а також «Вибір глядача».

Найбільше номінацій отримала картина «Припутні». Вона претендує на 12 нагород. А на 10 статуеток висунута військова драма «Кіборги», яка раніше з успіхом пройшла у вітчизняному прокаті.

Повний список номінантів:

Кращий фільм

  • «Dzidzio Контрабас» (режисер Олег Борщевський)
  • «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • «Припутні» (режисер Аркадій Непиталюк)
  • «Рівень чорного» (режисер Валентин Васянович)
  • «Стрімголов» (режисер Марина Степанська)

 

Кращий актор

  • В’ячеслав Довженко («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Михайло Хома («Dzidzio Контрабас», режисер Олег Борщевський)
  • Дмитро Хом’як («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)

 

Краща актриса

  • Даша Плахтій («Стрімголов», режисер Марина Степанська)
  • Олена Узлюк («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)
  • Лілія Яценко («Чужа молитва», режисер Ахтем Сеітаблаєв)

 

Кращий актор другого плану

  • Віктор Жданов («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Олег Мосійчук («Стрімголов», режисер Марина Степанська)
  • Яків Ткаченко («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)

 

Краща актриса другого плану

  • Римма Зюбіна («Межа», режисер Петер Бебьяк)
  • Ніна Набока («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)
  • Лариса Руснак («Стрімголов», режисер Марина Степанська)

 

Кращий документальний фільм

  • «Будинок «Слово», режисер Тарас Томенко
  • «Дельта», режисер Олександр Течинській
  • «Діксі Ленд», режисер Роман Бондарчук
  • «Манливий, Солодкий, Без Меж, Пісні і Танці про Смерть», режисер Тетяна Ходаковська

 

Кращий короткометражний ігровий фільм

  • «Бузок», режисер Катерина Горностай
  • «Випуск’97», режисер Павло Остріков
  • «Технічна перерва», Філіп Сотниченко

 

Кращий анімаційний фільм

  • «Лабіринт», режисери Олександр Колодій, Степан Коваль
  • «Причинна», режисер Андрій Щербак
  • «Хроніки одного міста», режисер Євген Сивоконь

 

Кращий композитор

  • Антон Байбаков («Діксі Ленд», режисер Роман Бондарчук)
  • Алла Загайкевич («Будинок «Слово», режисер Тарас Томенко)
  • Микита Моісеєв («Стрімголов», режисер Марина Степанська)

 

Кращий режисер

  • Валентин Васянович («Рівень чорного»)
  • Сергій Лозниця («Лагідна»)
  • Аркадій Непиталюк («Припутні»)

 

Кращий оператор-постановник

  • Валентин Васянович («Рівень чорного», режисер Валентин Вясанович)
  • Юрій Король («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Олександр Рощин («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)

 

Кращий художник-постановник

  • Євгенія Лисецька («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)
  • Владислав Одуденко («Рівень чорного», режисер Валентин Вясанович)
  • Шевкет Сейдаметов («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)

 

Кращий сценарист

  • Валентин Васянович («Рівень чорного», режисер Валентин Вясанович)
  • Наталія Ворожбит («Киборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Сергій Лозниця («Лагідна», режисер Сергій Лозниця)
  • Аркадій Непиталюк, Роман Горбик («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)

 

Кращий художник по гриму

  • Тетяна Герлак («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)
  • Олена Ходос («Стрімголов», режисер Марина Степанська)
  • Ліліана Хома («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)

 

Кращий художник по костюмах

  • Марина Коломієць («Припутні», режисер Аркадій Непиталюк)
  • Надія Кудрявцева («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Світлана Симонович («Червоний», режисер Заза Буадзе)

 

Кращий звукорежисер

  • Антон Бржестовський («Кіборги», режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • Сергій Степанський («Стрімголов», режисер Марина Степанська)
  • Сергій Степанський («Рівень чорного», режисер Валентин Вясановіч)

 

Вибір глядача

  • «Dzidzio Контрабас» (режисер Олег Борщевський)
  • «Ізі» (режисер Андреа Маньяні)
  • «Інфоголік» (режисер Валентин Шпаков, Владислав Климчук)
  • «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв)
  • «Межа» (режисер Петер Бебьяк)
  • «Мир вашому дому» (режисер Володимир Лерт)
  • «Припутні» (режисер Аркадій Непиталюк)
  • «Сторожова застава» (режисер Юрій Ковальов)
  • «Червоний» (режисер Заза Буадзе)
  • «Чужа молитва» (режисер Ахтем Сеітаблаєв)

 

Також премією за внесок у розвиток українського кінематографа буде нагороджений режисер, сценарист і педагог В’ячеслав Криштофович.

Ведучими церемонії вручення премії стануть Василіса Фролова і Ахтем Сеітаблаєв.

Нагадаємо, в минулому році головні статуетки «Золота Дзиґа» отримав фільм «Гніздо горлиці».