З Києва до Австралії і назад: Режисер Олександр Стеколенко розповів про свій новий фільм «Наївна Одіссея»

Почалася робота над фільмом Олександра Стеколенко «Наївна Одіссея». Ця картина про неймовірну океанську подорож київської яхти «Гонта», яка в 1989 році першою підняла прапор незалежної України на воді.

В основу сюжету стрічки покладено реальну історію, яка трапилася пізніше, на початку 1990-х, з київськими яхтсменами-любителями Миколою Мітіним і Юрієм Кропивко.

Разом вони перетнули Тихий і Індійський океани, дісталися до Австралії і повернулися в Україну на побудованій ними яхті.

Розробка сценарію проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Режисер картини Олександр Стеколенко розповів про київських мандрівників, чию історію поклали в основу цієї картини, про те, як доведеться для зйомок розрізати уздовж цілу яхту, а також про те, які пригоди доведеться пережити головним героям картини.

В описі фільму йдеться про те, що під час подорожі головні герої переживуть внутрішню трансформацію. Що саме зміниться в них?

Загалом, внутрішню трансформацію переживає будь-який герой класичної драматургії, і наші герої – не виняток.

Відправившись в далеку подорож в період кризи середнього віку (вони майже ровесники, їм обом було за 40) вони подолали кризу, навчилися приймати себе, і знайшли сили для виживання в новому житті, в новому незнайомому світі, в який їм належало повернутися.

Фінал історії іронічний: Одіссея закінчилася поверненням до рідного дому, але в зовсім іншу країну, що кардинально змінилася, і в якій нікому не було діла до героїв. І, як завжди в таких випадках, героям треба було знайти нові сенси.

Де будуть проходити зйомки стрічки?

З великою часткою ймовірності ми маємо імітувати країни, в яких побували герої. Вибір місця зйомок багато в чому визначається можливостями бюджету. Цілком ймовірно, що це може бути узбережжя Адріатичного або Середземного морів, можливо, узбережжя Атлантичного океану, адже в кадрі океан значно відрізняється від моря.

І є велика надія на те, що київську частину історії ми будемо знімати в реальному київському яхт-клубі, який дивом зберігся майже в первозданному вигляді і зараз являє собою загублений у часі острівець 1970-80-х.

Чи буде використовуватися у фільмі яхта, на якій подорожували самі Мітін і Кропивко?

Це поширена в тодішньому СРСР модель яхти, яку можна купити і декорувати за відносно невеликі гроші. Швидше за все, в зйомках братимуть участь дві яхти, одну з яких доведеться розпиляти уздовж, щоб мати можливість знімати інтер’єрні кадри – в цій яхті досить тісно і знімати там дуже важко.

В дусі яких вже існуючих фільмів буде знята ваша картина?

Картин про пригоди на яхті не так вже й багато. Якщо говорити про жанр – це авантюрна драма, з елементами комедії. Сюди так само вплітається нитка магічного реалізму – потрапивши в безвітряну яму в океані, герої переживають певні «казкові», що межують з фантасмагорією, події.

Не думаю, що можна говорити про схожість з якимось існуючим фільмом, проте певна інтонація може збігатися. Мені як режисерові, наприклад, близький за настроєм фільм Кустуріци «Арізонські мрії», можливо, якимось чином в нашому фільмі настрій буде з ним перегукуватися.

Чому яхта називається «Байда»?

Оригінальна яхта називається «Гонта» на честь козацького отамана, який славився своїми боями проти польської шляхти.

Творці яхти, ймовірно, хотіли в назві яхти увічнити пам’ять славного козака, і віддати данину його сміливості, зухвалості і любові до України. До речі, назва для яхти була вибрана ще в 1980-х, до появи на карті Європи незалежної України.

У фільмі, який створюється за мотивами реальної історії, ми вирішили замінити назву на ім’я іншого легендарного отамана – Дмитра «Байди» Вишневецького.

Як склалася доля Мітіна і Кропивко в роки незалежної України?

Микола Мітін продовжує бути капітаном яхти «Гонта», він – багаторазовий чемпіон парусного спорту і ветеран київського яхт-клубу. Юрія Кропивко, на жаль, не стало шість років тому. Після Одіссеї він продовжував бути одним з ентузіастів вітрильного спорту.

Ні він, ні Мітін таких далеких походів біль ше не здійснювали.

ЧИТАТИ ЩЕ

Як зміцнити коліна: основні поради та добірка вправ

Кінцівки, особливо коліна, відіграють важливу роль у нашій рухливості та загальному здоров'ї. На жаль, вони також схильні до зносу, травм і різних захворювань. Зміцнення колін...

Як накачати плечі і зробити їх ширшими

Накачані плечі - один із символів сили та естетики у світі фітнесу. Кожен, хто прагне привабливої фігури, хоче мати підтягнуті та масивні плечі. У цій...

Як накачати попу: найкращі вправи для сідниць у домашніх умовах

Як розпочати створення гарних, пружних сідниць? Невід'ємна частина здорового способу життя - це не тільки правильне харчування та регулярні тренування, а й спеціалізовані вправи, спрямовані...

Який Дракон на нас чекає: характеристика 2024 року

Настає рік Дракона - характеристика цього періоду дуже перспективна. Астрологи кажуть, що він буде кращим за два попередні роки. А це вже непогано. У матеріалі...