В’ячеслав Альошечкін разом зі своїм старшим братом Олександром випустив цілу низку фільмів, найбільш гучними з яких стали жаховички «Синевир» (2012) і «Чунгул» (2016). У наступному році вони планують прем’єру екшену «Великий бій».
«Є величезна кількість фільмів, які мені дуже подобаються. Але тут я перерахував тільки ті картини, до яких нерідко повертаюся», – зазначив В’ячеслав, перераховуючи власну десятку фільмів, які займають особливе місце в його житті і творчості.
«Спалах» (1984) Вільям Теннен
Цей фільм підштовхнув мене на те, щоби професійно зайнятися кінематографом. Мене вразила прекрасна гра акторів, захоплюючий сюжет, який тримав до кінця, і класна атмосфера.
«Трюкач» (1980) Річард Раш
Тут мене також вразив сам світ кінематографа, який прекрасно показувався зсередини. З братами ми його переглядали, напевно, разів сто.
«Чужий» (1979) Рідлі Скотт
Ця картина мене підкорила, продемонструвавши, наскільки сильно кіно може налякати. До того ж все тут дуже якісно зроблено: зовнішність монстрів, гра акторів, занурення у фантастичний світ, робота зі світлом…
«Термінатор» (1984) Джеймс Кемерон
Коли я подивився цей фільм уперше – мені було років 12-13. У нас тоді неможливо було зустріти нічого подібного. Ми цю стрічку подивилися у відеосалоні, куди мене почав водити старший брат Саша.
«Апокаліпсис сьогодні» (1979) Френсіс Форд Коппола
Мене цей фільм потряс вже з другого перегляду. Те, як різні люди сприймають війну. Як показується драматизм кожного. До цього я дивився в основному більш поверхневе, жанрове кіно. А ця стрічка стала для мене справжнім одкровенням.
«Одного разу в Америці» (1983) Серджіо Леоне
Тут мені була цікава естетика США початку ХХ століття. Стиль, манери, мода… У фільмі це все передається дуже точно і з хорошим смаком. Вже багато років ця картина залишається для мене справжнім орієнтиром.
«Кримінальне чтиво» (1994) Квентін Тарантіно
Це було дуже несподіване і яскраве відкриття.
«Амаркорд» (1973) Федеріко Фелліні
Це моя любов. Можу дивитися цей фільм нескінченно. Він наповнений якимось дивним настроєм. І здається, що зроблено все це дуже просто.
«Взвод» (1986) Олівер Стоун
Тут дуже цікаво заплітається конфлікт усіх персонажів. Вражаючі психологічні портрети.
«Врятувати рядового Райана» (1998) Стівен Спілберг
Спочатку я не хотів дивитися цей фільм. Душа не лежала. Але перша ж сцена висадки в Нормандії мене просто поклала на лопатки… Пам’ятаю, що тоді у мене в житті були якісь неприємності. І під час цієї картини я про них абсолютно забув. «Наскільки ж мої проблеми нікчемні в порівнянні з тим, що переживають ці хлопці», – зрозумів я тоді.